Farum Camii Mini Futbol Turnuvası

Farum Camimizin ev sahipliğini yaptığı Farum Mini Turnuvanın şampiyonu Farum Gençlikspor oldu..
Bu gurbet diyarın da Çok güzel anların, birlik beraberlik ve dostluğun zirve yaptığı gece mükemmel başladı. Her zaman olduğu gibi bizleri toplayan Camimizde Yatsı namazında tüm takımlar bir araya geldi. Hep birlikte hocası hakemi futbolcusu seyircisi cemaat olarak aynı safta Yüce Mevlanın huzurunda toplandı.  Hocamız ve müezzinlerimizin güzel sesi ile Gönüller'imizi çoşturdular. Namazdan sonra turnuvanın yapılacağı salona gidildi hep birlikte. 
Turnuvaya ilgi büyüktü. Yer ve zaman şartlarından dolayı müracaat eden bazı camilerimize yer veremediğimiz için üzgün olduğumuzu belirtiriz. Farum ve Kocatepe Camilerinden 3 er takımın Hedehusene den 2 şer takımın temsil ettiği turnuva seyircilerle birlikte 150 ye yakın kişiyi ağırladı ve çok heyecanlı anlara sahne oldu. Takımlar 2 gurupta toplandı. Her takımın 3er maç yaptığı gurup elemelerinden sonra Farum ve Hedehusene takımları yarı finale kaldı. Kocatepe takımlarından yarı finallere çıkan olmadı.
Yarı finaller gurup A 1. si Hedehusene Diriliş ile gurup B 2. si Hedehusene Fetih ile Gurup A 2. si Farum Egespor ile gurup B 1.si Farum Gençlik arasında oynandı. Çekişmeli mücadelelerden sonra finale kaptanlığını Muhammet Ali Muhammed Ali Uğur Hocamızın yaptığı Hedeusene Dirilişspor ile kaptanlığını Ali Hançer Hocamızın yaptığı Farum Gençlik takımları kaldı. Her iki takım da maçtan önce birlikte poz vererek dostluğun kazanması için iyi dilekte bulundular. Çekişmeli ve mücadeleli güzel maçın sonucu 2-1 Farum Gençliğin üstünlüğü ile son bularak şampiyon Farum Gençspor olmuştur. Turnuva sonucunda 2. ve 3. lükte Hedehusene takımlarının 4. lükte Farum Egesporun olmuştur. Maçtan sonra hep birlikte camiiye tekrar gidilerek Farum Caminin başkanın elinden hazırladığı leziz mangalda köfte ikram edildi. Gecenin ilerleyen geç vakitlerine kadar Samimi ve güzel sohbet yapıldı. Ev sahibine teşekkür edildi. Tüm takımlarımızı canı gönülden tebrik ederek Bizde turnuvanın hazırlanmasında büyük emekleri olan başta Hocamız ve Başkanımız Sabri Altintas ve derneğin yönetim ve  güzide gençlik kolllarına, turnuvaya takımlarının hazırlanmasında Kocatepe Camii Din Görevlisi Ömer Sarigül Hocamız ve gençlerine Hedehusene Din görevlisi Muhammet Ali Uğur Hocamız ve gençlerine hakemimiz Abdullah Eser Beye, tüm cemaat ve gençlerimize ayrı ayrı teşekkür ederek ilk olan  böyle güzel organizasyonların çoğalarak yapılmasını temenni ediyoruz. Bunlar Camilerimizde gençliğe önem verilerek yapılan ders ve sohbetlerin meyvesi olduğunu Kıyamette arşın gölgesinde  Allah'a ibadetle büyüyen gençlerin olacağını hatırlatarak tüm gençlerimizi camilerimize bekliyoruz. Selam ve dua ile

 

Aktif Ziyaretçi : 2
Dün Tekil : 321
Bugün Tekil : 69
Toplam Tekil : 504068