Kadın Kolları istişare toplantısı yapıldı.

Danimarka Türk Diyanet Vakfı

Haberler

Kadın Kolları istişare toplantısı yapıldı.

08.12.2018-Odense

Danimarka cami derneklerinde faaliyet gösteren kadın kolları başkan ve temsilcilerinin katıldığı istişare toplantısı Selimiye Camii ev sahipliğinde Odense şehrinde yapıldı. Derneklerdeki faaliyetler, kadınlara-gençlere ve çocuklara yönelik planlanan çalışmalar, gerçekleşen projelerle ilgili bilgi ve tecrübe paylaşımı yapıldı.

Din Hizmetleri Müşavir V. Bekir Demir’in başkanlık yaptığı toplantıda; iletişim bilgileri güncellenirken 2019 yılında planlanabilecek faaliyetler üzerinde müzakereler yapıldı. Yapılan görüşmeler sonunda 08 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Sjaelland, Fyn ve Jylland adalarında bir program yapılması planlamaya alındı. Kadın Kolları arasındaki iletişim ve koordinasyonun daha hızlı ve etkin yapılabilmesi adına Köge, Roskilde, Odense, Fredericia ve Herning Kadın Kolları temsilci seçildi.

Anadil eğitimi, dini ve milli kimliğin korunması, gençlerin ve çocukların dernekle iletişimi ve anneler birliği başta olmak üzere birçok konunun istişare edildiği toplantıda ortaya çıkan ortak mesaj “Derneklerimizi gençlerimizin ve çocuklarımızın rahatlıkla gelebileceği ve sıkılmayacağı mekanlar haline getirmeliyiz” 

Belirli aralıkla yapılacak istişare toplantılarının ikincisi 26 Ocak 2019 Cumartesi günü Roskilde Derneğinde yapılması kararlaştırıldı.

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde Yorum Yazın
Adınız
E-posta
Yorum
 

Aktif Ziyaretçi : 8
Dün Tekil : 619
Bugün Tekil : 291
Toplam Tekil : 699194