Büyükelçimiz Mehmet Dönmez, din görevlilerine veda etti.

T.C. Kopenhag Büyükelçisi Mehmet Dönmez, Din Hizmetleri Müşaviri Prof. Dr. Adnan Bülent Baloğlu ve Danimarka'da görev yapan din görevlileri ile Vakıf hizmet binasında biraraya geldi. 2017 yılı din görevlileri çalışma ve istişare toplantısına katılan Dönmez; görev süresi boyunca din görevlilerinin büyük bir özveri ile çalıştıklarını, son dönemde Türkiye'de yaşanan olaylarda toplumda bütünleştirici rol oynadıklarını belirterek kendilerine takdir ve teşekkürlerini iletti. Büyükelçimiz, konuşmasının akabinde Müşavirliğimiz "Özel" Defterine duygularını ifade ederek veda etti. 

Din Hizmetleri Müşaviri Prof. Dr. Baloğlu yaptığı konuşmada; Büyükelçimizin tecrübesi, feraseti görevlilerimize önderlik ettiğini, babacan tavırları ile görevlilerimizin kalplerini fethettiğini, kısa sürede olsa kendileriyle çalışmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, kendilerini her zaman hayırla yad edeceklerini belirtti ve Danimarka hatırası bir hediye takdim etti. 

Birçok hizmete imza atarak 42 yıllık devlet görevinin ardından Mart ayında emekli olacak Sn. Büyükelçimize bundan sonraki hayatında sağlık ve esenlikler temenni ederiz.

Toplantıda; 2017 yılı Kutlu Doğum Haftası, Hac, Umre, Kurban Kesimi Kampanyası organizayonları ile cami ve derneklerde yürütülen dini, sosyal ve kültürel hizmetler konularında istişareler yapıldı. 

 
Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde Yorum Yazın
Adınız
E-posta
Yorum