Büyükelçiliğimizden kompozisyon yarışması...

“İstiklal ve İstikbal Şairi Mehmet Akif” Temalı Türkçe Kompozisyon Yarışması

12 Mart İstiklal Marşımızın Kabul Edilme ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü vesilesiyle, TC Kopenhag Büyükelçiliği tarafından “ İstiklal ve İstikbal Şairi Mehmet Akif” temalı bir Türkçe kompozisyon yarışması düzenlenmiştir.

Yarışmada ilk üç dereceye giren  kompozisyonlar, 5 Mart tarihinde açıklanarak, Büyükelçiliğimiz internet sitesinde yayınlanacak; 12 Mart  tarihinde yapılacak  ödül töreninde okunacaktır. (Ödül töreni konusunda ayrıca duyuru yapılacaktır.)

Aynı şekilde, Büyükelçiliğimize yarışma dışında kompozisyon ya da şiirlerini gönderenlerin çalışmaları da  değerlendirmeye alınarak, uygun görülenler yayınlanacaktır.

“ İstiklal ve İstikbal Şairi Mehmet Akif”  temalı Türkçe Kompozisyon Yarışması şartları:

-Yarışma, 13-18 yaş gurubunda olan Danimarka’da yaşayan gençlere açıktır. Yarışmacıların, eserlerini gönderirken  isim soyad, doğum tarihi ve yeri ile okumakta oldukları okul ve sınıfı bildirmeleri gerekmektedir.

-Yarışmaya katılacak olan eserler özgün olmak zorundadır. İçinde gerçek yazarı hakkında bilgi vermeden başka metinlerden alıntılar içeren eserler kabul edilmeyecektir.

-Her öğrenci yarışmaya bir eserle katılabilir.

-Kompozisyonun 500 sözcüğü geçmemesi, Times New Roman yazı stili ile 12 punto büyüklüğünde olacak şekilde yazılması gerekmektedir.

-Kompozisyonun embassy.copenhagen@mfa.gov.tr adresine “Kompozisyon Yarışması” konusu ile 1 Mart 2017 tarihine kadar gönderilmesi gerekmektedir.

Saygıyla duyurulur.

T.C. Kopenhag Büyükelçiliği

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde Yorum Yazın
Adınız
E-posta
Yorum